ANKETA

Jaký typ nosícího oblečení Vám na trhu chybí?

Kabát 27% Kardigan 27% Mikina 25% Svetr 22%

KONTAKTY

Daniela Botková
tel: 720534471
info(a)creatula.cz

Blog
Jak "to" vzniklo

Ahoj, jsem Daniela a jsem jedna ze dvou zakladatelek Creatuly. Na začátku bylo dlouhé brouzdání po internetu a hledání nosícího oblečení. Z nabídky jsem si ale nedokázala ani po několika měsících vybrat. Hlavní důvod je, že nerada nosím softshelové a sportovní oblečení. Bohužel téměř vše, co jsem našla bylo právě takové. A tak jsem nosící oblečení nahrazovala běžně dostupným street oblečením ve větší velikosti než je má konfekční a děkovala aktuálním oversized trendům :-)

S tímto jsem si ale vystačila jen do doby, kdy byl syn malé miminko. Jakmile povyrostl a znovu se ochladilo, musela jsem tuto otázku řešit znovu. A tak se zrodily první představy o střihu.

Což je ale od realizace stále hodně daleko. Nakopla mě až osoba, kterou jsem pozanala díky nošení, moje současná kamarádka a partnerka Eva.

Eva

A protože ve dvou se to lépe táhne, tak já jsem Eva, druhý hnací motor Creatuly. S Dančou jsme se seznámily na srazu regionální skupiny díky šátku Eilean od Vatanai. Moje maličká už z něj odrostla, naopak Dančin mladší syn měl tehdy sotva 14 dní a tak šátek hned druhý den putoval do služby k malému miminku. A tím začalo naše přátelství :-)

Během nosícího období jsme s dcerou zkusily nejen spousty šátků, nosítek, ale také několik typů a značek nosícího oblečení. Pořád jsem ale nebyla s ničím úplně spokojená. Já jsem spíše sportovní typ, takže na hory a chalupu po mikině a softshellce sahám často a ráda, ale s mou velikostí 36 jsem si téměř ve všech modelech připadala jako v pytli, barevně jsem si také nedokázala vybrat. Vše bylo mdlé, smutné nebo naopak jako z cirkusu, žádný kompromis, sportovní elegance Když jednoho dne přišla Danča a zeptala se, jestli nezkusíme navrhnout a ušít oblečení vlastní, tak jsem neváhala. Nápadů jsem měla ihned plnou hlavu, co na trhu chybí a jak se odlišit…

Plán se zrodil začátkem roku 2019 a od té doby v tom lítáme. Vzájemně se doplňujeme, někdy si rozporujeme, ale vždy nalezneme kompromis. Stále jsme v kolotoči nápadů, střihů, barev, materiálů a ostatních dílčích kroků, které vedou k realizaci našeho snu.

 

ZTQ4ZGNi